Публікації

Показано дописи з січень, 2025

Історична година"ще Юнаки, ще зовсім діти..." - до Дня пам'яті Героїв Крут.

Зображення
Сьогодні ми поринемо в історію. 22 січня 1918 року в Києві Центральна РАДА УНР четвертим Універсалом проголосила незалежну Українську Народну Республіку,а вже 29 січня на її столицю насувалася чорною хмарою 13-тисячна ошаліла від крові і перемог зграя балтійський матросів і петербурзьких кримінальників. На захист молодої держави стали Гімназисти і студенти. Найстаршому 21 рік. Молодшим по 14-16 років. 100 чоловік гайдамаків. По 30 набоїв на кожного. І єдина гармата. Вони билися до вечора, а коли отримали наказ відступати,то одна чота(35чоловік) пішла на вогні станції Крут, яка вже була зайнята більшовиками, і вони потрапили до лап нелюдів. Московські багнети безжально кололи груди ю наків, добивали поранених. Бій скінчився. Юнаки мали в дитячих душах недитяче почуття гідності і прагнення волі.  19 березня їх урочисто поховали на древній Аскольдовій горі.  І спадають на думку слова з вірша Павла Тичини: На Аскольдовій могилі поховали іх Тридцять учнів українців славних, молодих...

Засідання гуртка художнього читання.

Зображення
 25січня минає 400 років із часу народження української поетеси, легендарної дівчини співачки Марусі Чурай(1625-1653).В бібліотеці відбулось перше засідання гуртка художнього читання. Було прочитано і обговорено уривок поеми Ліни Костенко "Маруся Чурай". 

Презентація книжкової виставки" Так гартувалась державність" - до Дня Соборності України.

Зображення
У тяжкій і тривалій боротьбі за боротьбі за національне визволення, утвердження власної державності наш народ не раз переживав як гіркі, так і радісні події. Одна з таких сторінок нашого минулого-боротьба українського народу за соборність своїх земель. Так вже розпорядилась історія, що упродовж століть наш народ та землі України були розрізнені, належали до інших держав:російської імперії, Польщі, Австро-Угорщини. Тож споконвічною мрією українців було об'єднання розрізнених частин Украіни в межах однієї держави. Отож 22 січня 1919 року пройшло урочисте святкування об' єднання УНР І ЗУНР. АЛЕ тоді в 1919 році Україна не змогла відстояти свою незалежність. Але справжню єдність народу у боротьбі за незалежність продемонструвала світові Україна 21 січня 1990 року. Піднесенням духу свободи став "живий ланцюг" між Києвом і Львовом. Цього дня тисячі українців взялися за руки на згадку про проголошення Акту Злуки. В бібліотеці відбулась презентація книжкової виставки" Та...

Година пам'яті"Незламні кіборги" - до Дня вшанування захисників Донецького аеропорту.

Зображення
За мужність та неймовірну стійкість їх назвали "Кіборгами". А фраза"Кіборги" вистояли не встояв бетон, - увійшла в історію разом з героїчним подвигом наших героїв. Захищаючи Донецький аеропорт загинули понад 200 українських захисників, поранено 500 воїнів. Звитяжна оборона летовища стала символом незламності та бойового духу наших військових, а їхній подвиг забуттю не підлягає. Вони стали символом мужності та відданості ідеалам вільної та незалежної України. 

Книжкова поличка"Ім сонце всміхалось крізь грати" - день українських політв'язнівнів.

Зображення
Цього дня Україна згадує політв'язнів, які не корилися радянській тоталітарній системі і зберігали вірність своїм принципам та ідеалам. За політичні переконання їх переслідували, саджали до тюрем і психіатричних лікарень. Представниками українського шістдесятництва були відомі учасники національно-демократичного опору:Іван Світличний, Євген Сверстюк, Василь Стус, В'ячеслав Чорновіл, Ірина та Ігор Калинці, Леонід Плющ, Микола Плахотнюк і інші.  Василь Стус писав:Ввесь обшир мій-чотири на чотири.  Куди не глянь-то мур, куток і ріг.  Всю душу з' їв цей шлак лілово-сірий, це плетиво заламаних доріг.  І дальше смерті - рідна Україна...  Нас ошукано. Правди нема,  У неволі сидять патріоти.  Бо за правду сміливцям- тюрма А інакше й пітьму не збороти.  Нас уярмлено. Гине народ.  Міліони безслідно зникають. Серед свинства і чванства й заброд В безіменній могилі ховають...  В. Стус . 

Онлайн-читання гумору та сатири присвячений 191 річниці з дня народження С. Руданського. Читає Охрименко Світлана.

 

Година поезії"Я син краси і голубої мрії" - 90 років із дня народження В. Симоненка .

 

Година спілкування"Я син краси і голубої мрії" - 90 років із дня народження Василя Симоненка.

Зображення
Сьогодні минає 90 років із дня народження В. Симоненка українського поета шістдесятника, журналіста. Народився він у с. Біївці Лубенського району Полтавської області. Писати почав у студентські роки. Однак за життя видано лише збірку лірики"Тиша і грім" (1962)і казку для дітей"Цар Плаксій та Лоскотон". Визнання до поета прийшло посмертно. В. Симоненко прожив усього 28 років. Він доклав багато зусиль, щоб злочини сталінського режиму стали відомі світу і  йому це не пробачили. 

Виставка-портрет Степана Руданського.

Зображення
6 січня минає 191 річниця з  дня народження С. Руданського. (6.01.1834-3.05.1873).Народився С. Руданський у селі Хомутинці Вінницького повіту на Поділлі у багатодітній родині сільського священника. Літературна спадщина С. Руданського пройшла довгий і тернистий шлях. С. Руданський спочатку навчався у Кам'янець- Подільській семінарії, потім у петербурзькій медико-хірургічній академії(1855-1861).Протягом цього часу написав кілька десятків ліричних поезій, балад, більше двохсот віршованих гуморесок, багато історичних поем і великих епічних творів. 

Онлайн-читання сатири та гумору до 191 річниці з дня народження Степана Руданського. Читає Корчинський Назар.