Публікації

Показано дописи з листопад, 2024

Сьогодні минає 125 років від дня народження українського письменника, прозаїка-новелістів, перекладача Григорія Михайловича Косинки (справжнє прізвище Стрілець) (29.11.1899--18.12.1934).

Зображення
В бібліотеці оформлена книжкова поличка"Трагічна доля митця" Г. Косинка належав до письменників розстріляного відродження. Літературна спадщина Григорія Косинки порівняно невелика. За життя письменника опубліковано тридцять різних за обсягом художніх творів. Окремими виданнями з'явилося понад двадцять збірок оригінальних творів та книжка"Зимівля звірів" (Українська казка за народними мотивами). Твори Г.Косинки виходили в перекладі на російську мову. Окремі оповідання перекладено білоруською, молдавською, польською, чеською, угорською, болгарською, італійською та іншими мовами. Життя талановитого новеліста закінчилося трагічно. 5 листопада 1934 року Косинка був заарештований НКВД за звинуваченням у приналежності до української націоналістичної терористичної організації і життя талановитого новеліста закінчилося трагічно. 18 грудня 1934 року  він був розстріляний у Києві.  У 1957 році посмертно реабілітований. 

Поетична сторінка.

Наша односельчанка поетеса початківець Чорна Галина продовжує писати вірші. Ось один з них"Повернення з полону." 

Сьогодні ми вшановуємо день пам'яті жертв голодомору в Україні. В бібліотеці відбулись заходи:"Пам' ятай про жертв голодомору" - Година скорботи, запалення свічки пам'яті, оформлена книжкова поличка з спогадами очевидців голодомору 1932-1933 р. р.

Зображення
Голодомор 1932-1933років-масовий,навмисно організований радянською владою, що призвів до багатомільйонних людських втрат у сільській місцевості України. Люди пухли від голоду, вимирали цілі села. Із спогадів очевидців, голодуючі їли кукурудзяні качани, стебла, просяне лушпиння, стручки акації, сушену солому, трави, гнилу картоплю, а також м'ясо дохлих коней. Життя людське-найсокровеннішній дар Божий, і кожне дорожче над усі цінності земні й небесні, і кожне має зберегтися в пам' яті поколінь і нинішніх, і прийдешніх, бо ми люди. Ніколи не пізно покаятися і стати на шлях істини і любові, бо голоси мучеників із тридцять третього, що померли насильницькою жахливою смерть, волають до наших сердець і розуму, щоб сказати пекуче слово правди. Тому ми сьогодні згадуємо цю трагічну сторінку історії українського народу та даємо обіцянку передати знане прийдешнім, щоб світла пам'ять спокутувала несправедливе замовчування минулого. Запалімо свічу пам' яті за жертвами голодомору. Не...

21 листопада Україна відзначає десяту річницю початку революції Гідності та Свободи, яка відбулася у 2013-2014 роках,змінила хід історії країни й усього світу.

Зображення
В бібліотеці відбулась історична година "Україна - країна нескорених". Цей день - це пам'ятна дата, що вшановує мужність та патріотизм українців, які відстояли свої споконвічні цінності:свободу, честь, гідність, які плекали мрію, будували шлях до її втілення й нині дають сили та мужність захищати рідну землю від ворога. 

В бібліотеці відбулась інформхвилинка "Конвенція ООН ПРО ПРАВА ДИТИНИ" - 65 років від часу проголошення Генеральної Асамблеї ООН"ДЕКЛАРАЦІЇ ПРАВ ДИТИНИ" (1959).

Зображення
Конвенція ООН про права дитини-юридично обов'язкова міжнародна угода, яка встановлю громадянські, політичні, економічні, соціальні та культурні права кожної  дитини, незалежно від її раси, релігії чи здібностей. Основні фундаментальні права дитини до 18 років: 1.Життя,виживання та розвиток. 2.Захист від насильства, жорстокого поводження чи зневаги.  3.Освіта,яка дозволяє дітям реалізувати свій потенціал.  4.Виховуватись своїми батьками або мати стосунки з ними.  5.Висловлювати свою думку та бути вислуханими. 

19 лисиопада-1000 днів від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. 1000 днів незламності. "Ми пам'ятаємо" - покладання квітів на могили загиблих воїнів Майдана Сергія, Саєвського Юрія.

Зображення
 

"Нескорена Україна" - Година пам'яті, поезії. Сьогодні виповнюється 1000 днів від початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну.

Це 1000 днів стійкості, мужності вдячності нашим захисникам, 1000 днів неймовірної єдності українського народу. Цей день  - нагадування про нашу силу, про нескоренність і віру в перемогу. 1000 днів ворог руйнує наші міста і села. Схиляємо голову перед тими, хто віддав своє життя боронячи нашу країну. Згадаємо наших односельчан, які віддали своє життя за наше майбутнє-Майдан Сергій Іванович Саєвський Юрій Миколайович.  Ми сильні та незламні.  Ми переможемо! 

Виховна година"Ми різні, але ми рівні" - міжнародний день толерантностіі(комунікаційна стратегія)

Зображення
 Толерантність це... Прощення.  Повага до прав інших людей.  Співробітництво Сприйняття інших такими, якими вони є Повага до людської гідності Милосердя Співчуття Терпимість до думок, віросповідань, поведінки інших людей Допомога у якійсь справі Сьогодні дуже важливо зрозуміти необхідність толерантності в суспільстві. Трагічні приклади історії показують нагальну потребу в злагоді, добросусідстві, поваги до інших людей, їхніх думок. 

Пізнавально-оглядова екскурсія "Завітай до книги в гості"

Зображення
До бібліотеки завітали маленькі читачі учні 2 і 4 класів разом зі своєю вчителькою Ольгою Василівною Безпечною. Школярі ознайомились з книжковим фондом бібліотеки, тематичними полицями, а також побували в чарівній мандрівці казок. Відвідувачі мали змогу взяти книги додому. Тож не забувайте, що бібліотека - ваш друг і порадник. 

Сьогодні минає 135 років від дня народження Остапа Вишні(Губенко Павло Михайлович) (1889-1956)-українського письменника, новелістів, класика сатиричної прози 20 століття. В бібліотеці відбувся захід"Здоровий гумор та нищівна сатира". Читачі читали гуморески Остапа Вишні.

Зображення
 Творчість Остапа Вишні становить неповторні і самобутні сторінки в історії української літератури. Талановита творчість митця, його літературна спадщина була і сьогодні є діяльним фактором у розвитку нашої української культури. Його творчість здобула всенародну популярність і визнання, Читаючи Вишню ми не тільки відпочиваємо, а й пізнаємо себе і свою країну. За життя Остапа Вишні вийшло у світ понад 100 збірок його творів. 

Онлайн-виставка"Чарівний світ живопису Василя Шевчука"

Зображення
Сьогодні в день працівників культури та майстрів народного мистецтва хочеться згадати добрим словом нашого односельчанина Шевчука Василя Антоновича. На жаль він помер, але творчість його  живе. Народився в простій селянській сім'ї в с. Педоси Хмільницького району, Вінницької області 25 травня 1943 року. Важкі повоєнні роки, босоноге дитинство. Шкільні роки пройшли в с. Лозова, де щодня долав 5км пішки і закінчив 8 класів і ще 2роки ходив у вечірню школу в м. Хмільник де долав 9 км пішки. Після закінчення школи в 1961році пішов служити в армію. Повернувшись з армії закінчив курси завклуба(на той час були такі курси). У 1967 році направили його працювати завклубом в с. Лелітка Хмільницького району. От тоді і з'явився у нього хист до малювання. Малював картини, продавав їх, щоб було за що жити, люди охоче купляли для своїх осель. Також Василь Антонович володів музичними інструментами гармошкою, баяном. На той час наймали його грати і співати на весіллях, на проводах в армію. В 196...

Щорічно в Україні 9 листопада відзначають день працівників культури та майстрів народного мистецтва. В бібліотеці оформлена книжкова виставка" Ми даруємо людям красу"

Зображення
 Українська культура, одна з небагатьох, яка змогла вистояти під могутнім натиском чужих агресивних впливів, зберегти свою самобутність, первозданну чистоту. Українська культура зайняла гідне місце в світовій культурі. Вона проникнута козацьким нескореним національним духом свободи і вольності.