Онлайн-виставка"Чарівний світ живопису Василя Шевчука"







Сьогодні в день працівників культури та майстрів народного мистецтва хочеться згадати добрим словом нашого односельчанина Шевчука Василя Антоновича. На жаль він помер, але творчість його  живе.

Народився в простій селянській сім'ї в с. Педоси Хмільницького району, Вінницької області 25 травня 1943 року. Важкі повоєнні роки, босоноге дитинство. Шкільні роки пройшли в с. Лозова, де щодня долав 5км пішки і закінчив 8 класів і ще 2роки ходив у вечірню школу в м. Хмільник де долав 9 км пішки. Після закінчення школи в 1961році пішов служити в армію. Повернувшись з армії закінчив курси завклуба(на той час були такі курси). У 1967 році направили його працювати завклубом в с. Лелітка Хмільницького району. От тоді і з'явився у нього хист до малювання. Малював картини, продавав їх, щоб було за що жити, люди охоче купляли для своїх осель. Також Василь Антонович володів музичними інструментами гармошкою, баяном. На той час наймали його грати і співати на весіллях, на проводах в армію. В 1969 році направляють його працювати завклубом в с. Медведівка. Тут він знайшов свою долю, одружився. У 1979 році він працює завклубом в с. Шевченка. Малює свої картини, грає на баяні у вечірню пору для молоді, пише реклами для місцевого радгоспу. У 1982 році у них народилася донька.

У 2010 році його картини побували на виставці в обласному центрі м. Вінниці, а в 2011ооці в районному центрі м. Літин. 

Світла пам'ять про Василя Антоновича, його працю і творчість. 

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Перегляд літератури, книжкова поличка"Майстер історичного роману".

9 вересня минає 255 років від дня народження Івана Котляревського(1769-1838) українського поета, драматурга, перекладача, просвітителя.